Magdalena Popowska, prezes firmy BACTrem, została laureatką X edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Liderka w Nowych Technologiach

Magdalena Popwska Sukces pisany SzminkąW marcu w Teatrze Studio w Warszawie nastąpił finał X edycji Konkursu Bizneswoman Roku. Jego celem jest nagłośnienie osiągnięć przedsiębiorczych kobiet, a także wzmocnienie ich roli w życiu gospodarczym Polski. W kategorii Liderka w Nowych Technologiach zwyciężyła prof.  Magdalena Popowska, prezes firmy BACTrem. Jury konkursu było pod wrażeniem umiejętności M. Popowskiej łączenia nauki: biotechnologii i mikrobiologii z biznesem.

Na stronie konkursu Dagny Kurdwanowska pyta retorycznie: „Czy można wykorzystać bakterie do ochrony środowiska i jeszcze na tym zarobić? Można. To właśnie robi zwyciężczyni kategorii Liderka w Nowych Technologiach, prof. Magdalena Popowska. Swoje naukowe doświadczenie połączyła z pasją. W ten sposób w jej firmie powstają np. biopreparaty złożone z pożytecznych bakterii, które są wykorzystywane m.in. do rozkładu substancji niebezpiecznych i odpadów toksycznych.”

Przypomnijmy, że firma BACTrem opiera się na dorobku naukowym z zakresu biotechnologii, mikrobiologii i ochrony środowiska Magdaleny Popowskiej. Firma korzysta także z potencjału badawczego i wiedzy innych ekspertów: biotechnologów, mikrobiologów, genetyków, biochemików oraz ekotoksykologów. Firma jest związana z Uniwersytetem Warszawskim (spółka typu spin-off).