BACTrem zaprezentował swoje produkty i usługi na Centralnych Targach Rolniczych.

targi bactremTargi odbyły się w Nadarzynie, koło Warszawy w halach Ptak Expo. Rozpoczęły się w piątek, 31 stycznia. BACTrem był obecny na targach dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego. Przedstawiciele Urzędu zaprosili firmę do współtworzenia stoiska wystawienniczego jako zwycięzcę konkursu organizowanego przez Marszałka: „Startuj z Mazowsza”.

Na targach BACTrem zaprezentował przede wszystkim swoje produkty serii BIOSTIM, które są przeznaczone dla ogrodników i działkowców. Oparte na pożytecznych mikroorganizmach biopreparaty przywracają naturalną mikroflorę gleby i odpowiednie pH, dzięki czemu przyczyniają się do powstania próchnicy, zwiększają właściwości sorpcyjne gleby, przez co zapobiegają skutkom suszy, aktywnie wspomagają rozwój korzeni co wspiera wzrost roślin oraz efektywnie zwiększają ilości plonów w sposób naturalny.
BACTrem opracowało unikalną postać preparatów – specjalne kuleczki. Dzięki temu biopreparaty charakteryzują się  długotrwałym działaniem oraz wydłużonym okresem przechowywania. Planuje się, że sprzedaż i dystrybucja preparatów rozpocznie się w kwietniu.