BACTrem sp z o.o. otrzymało dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 

logotypy

 

BACTrem sp z o.o. otrzymało dofinansowanie (NCBiR) na realizacje projektu: "Optymalizacja technologii przetwarzania odpadów drewnianych impregnowanych kreozotem, z wykorzystaniem zintegrowanych metod chemiczno-biologiczno-fizycznych" w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Nr Umowy: POIR.01.01.01-00-1778/20-00).

Wcześniej BACTrem opracowało technologię przetwarzania niebezpiecznych odpadów drewnianych impregnowanych kreozotem w tym podkładów kolejowych - jedyną dostępną na rynku polskim, bezpieczną technologią przetwarzania niebezpiecznych odpadów drewnianych o potwierdzonej skuteczności. Głównym pomysłodawcą technologii jest prof. Magdalena Popowska, prezes firmy BACTrem i pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

W oparciu o tą technologię konsorcjum biznesowe na czele którego stoi spółka BACtor przetwarza odpady drewniane impregnowane krezotem o kodzie 17 02 04*. W wyniku procesu otrzymywany jest odpad bezpieczny, pozbawiony kreozotu, który następnie jest wykorzystywany jako paliwo w ciepłowniach. Proces przetwarzania odbywa się na terenie Nasycalni Podkładów Kolejowych w Pludrach (osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi prosimy o wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Optymalizacja technologii, która jest przedmiotem niniejszego projektu, doprowadzi do zmniejszenia kosztów przetworzenia jednej tony odpadu.

 

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 2 819 250,00 zł
Całkowita kwota kosztów kwalifikowalnych wynosi 2 819 250,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 1 891 237,50 zł