BACTrem - wykorzystujemy pożyteczne mikroorganizmy do oczyszczania środowiska

Bactrem przetwarzanie odpadów

BACTrem sp. z o.o. powstała w 2015 r. jako spółka Uniwersytetu Warszawskiego (spin-off), w celu komercjalizacji biopreparatu BACTREM, który stworzyła prezes spółki prof. Magdalena Popowska. Dziś firmę tworzą doświadczeni pracownicy. BACTrem posiada obecnie własne patenty, kolekcję mikroorganizmów funkcjonalnych, laboratorium oraz zakład produkcyjny. Firma wykorzystuje pożyteczne/funkcjonalne bakterie do oczyszczania środowiska. Obecny potencjał naukowy, w tym wiedza o fizjologii bakterii, ich efektywnym współdziałaniu oraz umiejętność izolacji i ich identyfikacji a także znajomość procesów biotechnologicznych w tym produkcji biopreparatów, pozwala odpowiadać na potrzebny środowiska celowanymi rozwiązaniami: tworzeniem i produkcją specjalistycznych biopreparatów, nowymi rozwiązaniami biotechnologicznymi jak i szeroką ofertą badań mikrobiologicznych. BACTrem sp. z o.o. pozostaje związana z Uniwersytetem Warszawskim (spółka spin-out).

Nagrody i wyróżnienia

 Rzeczpospolita: W internecie trwa zbiórka na #PosiłekDlaLekarza - Fundacja  Otwarty Dialog2022 r. - nagroda główna – Zielony Orzeł  w konkursie organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Kapituła nagrody doceniła działania firmy na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Ranking Odpowiedzialnych Firm oraz Startupów Pozytywnego Wpływu

2020 r. –  wyróżnienie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz Startupów Pozytywnego Wpływu za prowadzenie innowacyjnych, zakończonych wdrożeniami prac badawczych, które rozwiązują istotne wyzwania społeczne. Zdaniem jury konkursu BACTrem sp. z o.o. potrafi doprowadzić do wzrostu wartości organizacji, a jednocześnie podnieść jakość życia ludzi i środowiska; tworzy wartość poprzez innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju. Organizatorem Rankingu jest Akademia Leona Koźmińskiego.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2018

2019 r. – wygrana w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku w kategorii START. Jury konkursu doceniło wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości po przez komercjalizację badań naukowych i wdrażanie ich wyników na globalnym rynku. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.

 

Logo konkursu Startuj z Mazowsza2018 r. –zwycięstwo w konkursie Marszałka Woj. Mazowieckiego: „Startuj z Mazowsza”. Jury konkursu doceniło opracowane i produkowane biopreparaty do oczyszczania środowiska oraz stworzone w oparciu o nie usługi.

 

Przedsiębiorca roku UW2017 r.– zwycięstwo w konkursie Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii Start-up. W uzasadnieniu werdyktu kapituła konkursu wskazała na rozwinięcie potencjału naukowego, zakończone wdrożeniami prace badawczo-rozwojowe, uzyskane patenty oraz wagę rozwiązywanych problemów środowiskowych.

 

Kadra Zarządzająca

m popowska pomniejszone 3

dr hab. Magdalena Popowska prof. ucz.

Prezes BACTrem sp. z o.o.

Od 30 lat prowadzi badania w ramach projektów międzynarodowych z zakresu biotechnologii i mikrobiologii na Wydziale Biologii UW. Oficjalny reprezentant Polski w międzynarodowych akcjach COST dotyczących antybiotykooporności. Autorka licznych publikacji, projektów badawczych oraz patentów. Beneficjentka nagród za dorobek naukowy.  Jako ekspert uczestniczy pro publico bono w pracach Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu RP oraz wygłasza wykłady m.in. dla Ministerstwa  Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz PARP. Założycielka Firmy BACTrem (2016 rok) oraz tworczyni kluczowych rozwiązań, patentów i wdrażanych produktów. 

Czytaj więcej...

Partnerzy

Awas Serwis sp. z o.o.   referencje

Menard Polska Sp. z o.o.

Nasycalnia Podkładów Kolejowych w Pludrach sp z o.o.  

Polski Eko Chmiel S.A.

Sani System sp. z o.o. sp.k.

Track Tec Lipa Sp. z o.o.   referencje